Instagram Reklamları

Instagram Reklamları

Instagram Reklamları


Instagram'da reklam vermenin maliyeti nedir?

Hızlı yanıt: Ortalama Instagram reklamları TBM'si (tıklama başına maliyet) yaklaşık 0,50 - 1,00 Türk Lirasıdır.

Giyim gibi yüksek rekabetçi sektörlerde daha fazla ödeme yapacaksınız.Instagram reklamlarının maliyeti tıklama başına 3,00 TLkadar ulaşabilir.Maliyetlerinizi nasıl düşük tutacağınızı görmek için bu makaleyi okuyun.

Bu makaleyi okuyorsanız, muhtemelen Instagram'da reklam vermek isteyen bir pazarlamacısınız.Gerçek şu ki, Instagram reklamlarınızın maliyeti 10'dan fazla farklı faktöre bağlı olduğundan bu soruya doğru veya yanlış bir cevap yoktur.

Bununla birlikte, Instagram reklam maliyetine en azından biraz daha fazla bilgi veren birkaç kriter var.

Kapsamlı Instagram Reklamcılık Kılavuzumuzun bu bölümünde, aşağıdaki soruların cevaplarını keşfedeceğiz:

  • Instagram'da reklam vermenin maliyeti nedir?
  • Instagram reklam teklifi nasıl çalışır?
  • Instagram reklam bütçelerinizi ve tekliflerinizi nasıl belirlersiniz?
  • Doğru reklam dağıtım optimizasyonu yöntemini nasıl seçersiniz?
  • Instagram reklam maliyetlerinizi düşük tutmanın en iyi yolu nedir?

Ayrıca,Facebook reklamlarının maliyeti kadınları hedefleyen markalar için daha yüksektir.(Bu, daha az erkek Instagram kullandıkça da geçerli olabilir, bu nedenle erkeklerden çok fazla tıklama almayacaksınız)

Instagram reklamlarıyla ilgilenen pazarlamacıların en önemli sorularından biri potansiyel YG'dir - Instagram'da bir tıklama veya dönüşümün maliyeti nedir?

Facebook reklam maliyetleriyle karşılaştırıldığında, Instagram reklamları ölçeğin en üst noktasında olma eğilimindedir.

AdEspresso'nun on binlerce Facebook reklamına ilişkin 2016 analizi, Instagram'ın genellikle en pahalı reklam yerleşimi olduğunu gösterdi.

 

Instagram Reklamlarının Yüksek Yatırım Getirisi Var

Forrester'a göreInstagram reklamları, tüm dijital reklam yerleşimlerinin en yüksek etkileşim oranına sahip.Bu, bazen bir tıklama veya 1.000 gösterim için biraz daha fazla ödeme yapabileceğiniz ve yine de kazanan olarak çıkabileceğiniz anlamına gelir.


Daha Yüksek Instagram Reklamları YG'si Nasıl Alınır?

Instagram, Facebook'un reklam ağının bir parçasıdır, yani Instagram feed'ini çoğu zaman diğer yerleşimlerle birleştireceksiniz.

Maksimum kampanya YG'sini elde etmek için Facebook'un otomatik yerleşimler seçeneğini (veya seçili birkaç yerleşim) kullanın ve reklamlarınızı göstermek için iyi bir yer olup olmadığını görmek için Instagram kampanya raporlarınızı kullanın.

Deneyimlerime göre, Instagram reklam maliyetleri B2C markaları (tüketici ürünleri satan şirketler) için daha düşüktür.

B2B markaları için, insanlar bazı iş araçları satın almak isteyen Instagram'da takılmadığından Instagram reklam maliyetleri daha yüksek olabilir. SaaS veya B2B ürünlerinizi Facebook'ta pazarlama hakkında daha fazla bilgi edinin .

Bahsedilen Instagram pazarlama maliyetlerinin tamamı ve potansiyel YG sizin için cazip geliyorsa, Instagram reklamlarının teklif vermesinin ve bütçe kurulumunun nasıl çalıştığını öğrenmek için okumaya devam edin.


Instagram Reklam Teklifi Nasıl Çalışır?

Instagram reklam teklifi, tam olarak Facebook reklam teklifi gibi çalışır.Sonuçta, bu reklam türlerinin her ikisi de aynı platformda yönetilmektedir.

Bu, bir Instagram reklam kampanyası yayınlarken, insanların dikkatini çekmek için dünya çapında bir açık artırmaya gireceğiniz anlamına gelir.

Reklam maliyetinize katkıda bulunan üç faktör vardır:

  • Facebook kampanyanızın teklifi -Ne kadar fazla ödeme yapmak isterseniz, Facebook reklamlarınızı o kadar çok yayınlar.Otomatik teklifleri kullanacaksanız, iyi olma şansınız yüksektir.
  • Alaka düzeyi puanı -Reklamlarınızın alaka düzeyi puanı, reklam sonuçlarınızın maliyetini ve Facebook'un teklif açık artırmasında dağıtımını nasıl önceliklendirdiğini doğrudan etkiler.
  • Tahmini işlem oranları -Facebook, "tahmini işlem oranlarınızı" (tam olarak nasıl göründüklerini) bir dizi farklı faktörle belirler.